wtorek, 15 grudnia 2015

Nowości książkowe

Bardzo lubię czytać i moja biblioteczka coraz bardziej się powiększa :) Ostatnio udało mi się kupić kilka książek i tym samym zrobiłam sobie zapas na najbliższe wolne wieczory. Chciałam pokazać Wam te książki i zachęcić do zainteresowania się nimi, bo wydają się bardzo ciekawe.
 
Anna Ficner-Ogonowska - "Szczęście w cichą noc"
Wieczór wigilijny, za oknem cisza. Pada śnieg, dom pachnie piernikiem i goździkami, na stole dodatkowe nakrycie, może zaraz ktoś przyjdzie...
To wszystko znajdziecie w najnowszej książce Anny Ficner-Ogonowskiej.
Hania pragnie spędzić wigilię z najbliższymi osobami w swym rodzinnym domu. Chce, by było jak dawniej... Zapowiada się wspaniały czas, pełen miłości, mądrych rozmów, rozkochanych spojrzeń i wyśmienitych dań.
Lektura tej magicznej opowieści, w której tradycja staje się jedną z bohaterek, z pewnością rozgrzeje serca i sprawi, że te Święta, choć obchodzone zimą, będą ciepłe i prawdziwie wyjątkowe.
 Eric-Emmanuel Schmitt - "Tajemnica pani Ming"
Pani Ming, mądra, serdeczna kobieta, uwielbia opowiadać o dziesięciorgu swoich dzieci. Liczna rodzina zdaje się być jej całym światem. Główny bohater, przyjezdny z Europy, odwiedzający współczesne Chiny, jest zafascynowany jej osobą. Wiedziony ciekawością postanawia odkryć największy sekret pani Ming, dowiedzieć się, co kobieta skrywa za fasadą swoich poruszających, choć niewiarygodnych opowieści.
Paula Hawkins - "Dziewczyna z pociągu"
Rachel każdego ranka dojeżdża do pracy tym samym pociągiem. Wie, że pociąg zawsze zatrzymuje się przed tym samym semaforem, dokładnie naprzeciwko szeregu domów.
Zaczyna się jej nawet wydawać, że zna ludzi, którzy mieszkają w jednym z nich. Uważa, że prowadzą doskonałe życie. Gdyby tylko mogła być tak szczęśliwa jak oni.
I nagle widzi coś wstrząsającego. Widzi tylko przez chwilę, bo pociąg rusza, ale to wystarcza.
Wszystko się zmienia. Rachel ma teraz okazję stać się częścią życia ludzi, których widywała jedynie z daleka. Teraz się przekonają, że jest kimś więcej niż tylko dziewczyną z pociągu.
Lawrence Osborne - "Przebaczenie"
Noc, pogrążone w mroku pustkowie, wyboista, niemal dzika droga. David i Jo, angielskie małżeństwo, jadą na przyjęcie, organizowane przez znajomych w rezydencji położonej na środku marokańskiej pustyni. Kilka wypitych drinków i kłótnia, do której dochodzi między nimi, sprawiają, że David traci koncentrację. Nie może w porę zahamować, gdy na drodze pojawia się dwójka ludzi. Jeden z młodych mężczyzn ginie na miejscu. Kiedy para dociera do celu swojej podróży, przyjęcie trwa. Ciało mężczyzny zostaje ukryte na tyłach domu do przyjazdu policji. Ustosunkowani gospodarze mają pomóc w zatuszowaniu sprawy. Lokalna społeczność, już wcześniej zbulwersowana zachowaniem zblazowanego towarzystwa, przestaje jednak z pokorą i milczeniem akceptować obecność europejskich turystów.

Tak jak wspomniałam, książki wydają mi się bardzo ciekawe. Obecnie dopiero zaczęłam czytać "Szczęście w cichą noc". Jeżeli chciałybyście przeczytać co myślę o nich po przeczytaniu to dajcie znać :)

A może czytałyście którąś z tych książek? Jak Wam się podobała?

Pozdrawiam, Margaritess. :)

8 komentarzy:

 1. Na tą "dziewczynę z pociągu" mam ochotę!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja też, dużo pozytywnych recenzji czytałam:)

   Usuń
 2. Czytałam "Szczęście w cichą noc" - niezwykle ciepła opowieść :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Przeczytałam "Dziewczyna z pociągu" i szczerze polecam! Świetna książka, nawet trochę psychologiczna :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie zam tych książek,ale Przebaczenie mnie zaintrygowało :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Przebaczenie chyba mnie bardzo zaciekawiło

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak zwykle świetny i bardzo inspirujący post :) Czekam na następne posty :) Buziaki

  http://nicoolblog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Mam ogromną ochotę przeczytać Dziewczynę z pociągu. Mam nadzieję, że w przyszłym roku znajdę na nią czas, w tej chwili czeka już na swoją kolej cały stosik książek :)

  OdpowiedzUsuń