środa, 20 kwietnia 2016

Bez książki ani rusz, czyli nowości książkowe

Dzisiaj przychodzę do Was z wpisem ukazującym moje nowości książkowe. Jako, że nie miałam już co czytać, postanowiłam uzupełnić swoje zapasy a że trafiłam na bardzo fajną promocję na stronie wydawnictwa znak, to kupiłam je w okazyjnych cenach. Dzisiaj tylko pokażę Wam jakie książki kupiłam a może w przyszłości pokuszę się o recenzję.


 Stephen King "Historia Lisey"
Minęły dwa lata od śmierci Scotta, męża Lisey Debusher Landon. Ich trwający 25 lat związek spajało głębokie, bardzo intymne uczucie. Scott - sławny i nagradzany pisarz, autor bestsellerów, był wyjątkowym człowiekiem. Zanim się pobrali, Lisey dowiedziała się od męża o krwawych źródłach jego twórczości i odwiedziła Księżyc Boo'ya, na który często uciekał. To miejsce w równym stopniu przerażało jak i koiło udręczony wspomnieniami umysł pisarza, a zarazem było źródłem inspiracji. Teraz nadszedł czas by Lisey ponownie udała się na Księzyc Boo'ya i stawiła czoła szaleństwu i demonom, które brutalnie wdarły się do jej świata i rodziny. Zwykłe porządkowanie dokumentów po zmarłym mężu przez wdowę, staje się podróżą w głąb mroku, w którym przebywał za życia Scott Landon.

Stephen King "Sklepik z marzeniami"
Tajemniczy przybysz z Europy, Leland Gaunt, otwiera w Castle Rock sklep, w którym można kupić wszystko, o czym zamarzysz. Ceną za zrealizowanie marzenia nie są jednak pieniądze, lecz spłatanie współobywatelowi pozornie niewinnego figla. 
W rzeczywistości, spełniając ludzkie pragnienia, Gaunt niewoli dusze swoich klientów. Żaden bowiem nie potrafi wyzwolić się z mocy swoich spełnionych marzeń, znieść myśli, że mógłby utracić to, co udało mu się zdobyć jakimś cudem. Tylko Pangborn, miejscowy szeryf, będzie próbował przeciwstawić się przybyszowi. Czy bez pomocy sił nadprzyrodzonych uda się odnieść zwycięstwo w walce z czarną magią? Jaką cenę przyjdzie mu zapłacić? Pangborn ma także pewną słabość – bardzo chciałby poznać sekret tajemniczej śmierci swojej żony i dziecka...
 Mia Sheridan "Bez słów"
Archer, obarczony niewypowiedzianym cierpieniem, mieszka w swojej samotni blisko lasu. Jest przekonany, że tylko tyle mu zostało.
Do sennego, pobliskiego miasteczka przybywa Bree. Dziewczyna liczy na to, że w końcu odnajdzie rozpaczliwie poszukiwany spokój. Gdy spotyka Archera, jej początkowa nieufność zamienia się w rosnącą fascynację outsiderem. Próbując przedrzeć się przez warstwy niedostępności i dzikości, jakimi Archer przez lata zasłaniał się przed innymi, Bree powoli rozbiera go z kolejnych tajemnic.
Czy budzące się w ciszy uczucie uwolni ich od bolesnej przeszłości?
Danielle Steel "Druga szansa"
W życiu Fiony nie ma miejsca na małżeństwo. Wystarcza jej kariera, szafy pełne najmodniejszych ubrań i towarzystwo ukochanego psa.
Niespodziewanie do jej świata wkracza rozważny i odpowiedzialny John. Mężczyzna jest całkowitym przeciwieństwem energicznej Fiony, ale szybko zaczyna ich łączyć gorące uczucie. Choć kobieta z początku się waha, zakochani już po kilku miesiącach biorą ślub.
Małżeństwo wywróci jednak życie obojga do góry nogami, a na to ani John, ani Fiona nie są gotowi…
Betty J.Eadie "Po schodach do nieba"
Lekarze myśleli, że Betty umarła. Jej ciało nie odpowiadało na próby reanimacji, nie dawało żadnych oznak życia. Tymczasem ona miała wrażenie, że ogląda wszystko z góry, widziała też światło, które zapraszało ją do siebie. A potem doświadczyła niewyobrażalnego szczęścia.Zrozumiała, że jest nie tylko biologicznym organizmem, ale też istotą duchową, która nigdy nie przestanie istnieć. Betty przeżyła śmierć kliniczną i wróciła do życia z przesłaniem miłości: „kochajcie się, bo to jest najważniejsze”. Jej prosta i piękna opowieść o tym, czego doświadczyła, sprawia, że to, co niepoznawalne, staje się zrozumiałe.


Książki wydają mi się bardzo ciekawe. A może Wy już je czytałyście? Co o nich sądzicie? Czekam na Wasze komentarze? ♥

Buziaki, Margaritess. :)

10 komentarzy:

 1. W ostatnim miesiącu bardzo mało czasu poświęciłam na czytanie książek, mam nadzieję, że uda mi się nadrobić w drugiej połowie kwietnia :)

  OdpowiedzUsuń
 2. King... kiedyś miałam fazę na Kinga i był tylko King King King :) Ostatnio mało czasu na czytanie praca licencjacka sama się nie napisze niestety ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Książki Kinga świetne, byłam nimi zachwycona! Pozostałych tytułów nie kojarzę, chociaż "Bez słow" mnie bardzo zaciekawilo!

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie znam żadnej z nich; ostatnio czytam "Wyścigi" Chmielewskiej i skończyłam "Marsjanina" Weira, a przede mną książka o doświadczeniach prawdziwych astronautów ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. bardzo interesujący wybór książek, myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie:)

  OdpowiedzUsuń
 6. ...chciałbym znów znaleźć czas na czytanie książek :)

  OdpowiedzUsuń
 7. ...chciałbym znów znaleźć czas na czytanie książek :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Chętnie przeczytałabym 3 pierwsze pozycje! :)

  OdpowiedzUsuń