piątek, 11 kwietnia 2014

Sposoby na zdrowy styl życia - Maja Sablewska

Jakiś czas temu, gdy pokazałam Wam, że zamierzam przeczytać książkę Mai Sablewskiej "Sposoby na zdrowy styl życia" pojawił się komentarz, abym zrobiła recenzję tej książki. Z miłą chęcią powiem Wam co myślę o tej książce. Zaznaczam jednak, że jest to tylko moje subiektywne zdanie.
Książka jest w twardej oprawie, zawiera 168 stron. Jest bardzo ładnie i estetycznie wykonana, jest w niej dużo zdjęć. Bardzo dużo. Choć zdjęcia są piękne, jest ich za dużo a za mało jest tekstu. To głównie mi przeszkadza, bo myślałam, że dowiem się czegoś więcej. Zdjęć Mai Sablewskiej z różnymi produktami żywieniowymi jest ponad 50. Dodatkowo Maja przedstawia 10 sposób na śniadania i obiady, gdzie po jednej stronie podaje przepisy (co jest świetne) a po drugiej jest zdjęcie produktów, z których przyrządza to danie...Przez to, że książka ma dużo zdjęć, bardzo szybko się ją czyta. Wystarczy jeden wieczór. Autorka opowiada w książce o swoich przygodach z dietami, jak walczyła z oponką na brzuchu stosując przeróżne diety, które nic jej nie dawały. Aż w końcu trafiła na ludzi, którzy tak nią pokierowali, że wybrała zdrowy styl życia i świadome odżywianie. Jej dieta opiera się głównie na kaszy jaglanej ( na słodko bądź wytrawnie), owsiance, ryżu brązowym, świeżych warzywach, orzechach.Z niektórymi zasadami żywieniowymi się zgadzam, z niektórymi nie. Na przykład, nie uważam, żeby było rozsądnie nie jeść już nic po godzinie 17:00, jeżeli chodzimy spać o 24:00. Dodatkowo w przykładowym dniu Maji, nie dopatrzyłam się żadnego ciepłego posiłku, jej obiadem a zarazem ostatnim posiłkiem była sałatka. 


Jednak polecam Wam przeczytać tą książkę, albo chociaż na nią zerknąć w sklepie, jeżeli choć trochę interesujecie się zdrowym odżywianiem. Nie jest droga, jej cena rynkowa to 29,90 zł, ale w wielu księgarniach internetowych kosztuje około 20 zł. 


Uważam, że z każdego poradnika, z tego również, należy wybrać i wyciągnąć coś dla siebie. Nie musimy ślepo podążać za zasadami Mai czy kogokolwiek innego, ważne, aby trochę inaczej spojrzeć na odżywianie i się zainspirować. Pamiętajmy, że to, co sprawdza się u kogoś, nie koniecznie musi sprawdzić się u nas, dlatego wybierajmy sobie tylko to, co nam pasuje i do czego jesteśmy przekonani:)


Jestem bardzo ciekawa jakie Wy macie zdanie na temat tej książki, jeśli ją czytałyście. Jakie możecie polecić ciekawe poradniki? Niekoniecznie o zdrowym stylu życia:)

Pozdrawiam, Margaritess. :)

7 komentarzy:

 1. Bardzo mnie kusi ta książka. Uwielbiam książki o takiej tematyce.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zapowiada się bardzo fajnie ta książka ;-)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Jakoś za nią nie przepadam więc i nie mam ochoty jej czytać :P Ale w sumie skoro pisze o zdrowym odżywianiu, a ja jestem na diecie to może warto zerknąć? :)

  OdpowiedzUsuń
 4. W każdej książce są jakieś "niedopatrzenia":) Ale muszę przyznać, że mnie zaciekawiła ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. fajna ksiazka :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Zaciekawiłaś mnie tym postem do przeczytania książki :))

  http://maadeleinefashion.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń