wtorek, 28 czerwca 2016

Książka na wakacje - wymiana

Pewnie wiecie o tym, że bardzo lubię czytać książki i często też je kupuję. Ale są w mojej mini biblioteczce książki, które nie zaciekawiły mnie jakoś szczególnie i na pewno więcej do nich nie wrócę i niepotrzebnie zabierają mi miejsce :) Dlatego z chęcią dołączam się do akcji organizowanej przez Gosię z bloga Pachnące Inspiracje - KLIK dotyczącej wymiany książek. Akcja polega na wzajemnym wymienianiu się książkami. Wszelkie informacje znajdziecie u Gosi w TYM wpisie, tam też możecie dołączyć swoje oferty książek, które chcielibyście komuś oddać. Moje książki, które chcę oddać/którymi chcę się wymienić znajdziecie poniżej.
 Wiewiórki z Central Parku są smutne w poniedziałki"


Joséphine usilnie próbuje napisać kolejną powieść. Zadanie nie jest łatwe, gdyż ostatnie traumatyczne przeżycia budzą twórczą niemoc. Czy w ogóle kiedyś zdoła coś napisać? Ta myśl napawa ją strachem. Jej córki Hortense i Zoé próbują się usamodzielnić. Hortense rozpoczyna studia w Londynie i marzy o karierze projektantki mody, a Zoé dorasta i pomału staje się kobietą. Philippe zaś próbuje nadać nowy sens własnemu życiu. Wszyscy bohaterowie stają przed życiowymi rozterkami. Zoé i Gaétan walczą z rozłąką. Shirley chce zapomnieć o zdarzeniach z przeszłości, by nareszcie móc odnaleźć siebie.  Josiane i Marcel bardzo starają się sprostać roli rodziców cudownego dziecka. A dlaczego wiewiórki z Central Parku są smutne w poniedziałki? By się tego dowiedzieć trzeba sięgnąć po książkę.
Richard Wiles "Francuskie zauroczenie"
Kto z nas nie marzył o uroczym domku na południu Francji, śniadaniach na tarasie, wykwintnych winach do obiadu czy delektowaniu się smakowitymi francuskimi serami?
Podobne marzenia miał brytyjski dziennikarz, Richard, i jego żona, Al. Podczas jednej z wizyt we Francji ich marzenie stanie się realne, a mało zachęcający anons w lokalnej prasie całkowicie odmieni ich życie...
Swoje upragnione miejsce na ziemi Richard i Al odnajdują w centralnej Francji, regionie słynącym z porcelany z Limoges i wód termalnych w Vichy. Posiadłość jest w stanie kompletnego zaniedbania, jednak Richard i Al – wbrew rozsądkowi - ulegają urokowi kilkusetletniej farmy i hektarów ziemi wokół niej.
Ich życie nabiera odtąd niesamowitego tempa i smaku. Poznają uroki życia we Francji, zaprzyjaźniają się z francuskimi sąsiadami, podziwiają niezapomniane krajobrazy podczas lotów balonem, a przede wszystkim zamieniają wiejską ruinę w przepiękną, stylową posiadłość.
 "Gotowe na wszystko. Witamy na Wisteria Lane"
Każdy ma jakieś brudy do wyprania. Są sprytne. Są seksowne. Są zdesperowane. Witaj na Wisteria Lane!Poznaj wyjątkowe kobiety - Susan, Bree, Lynette i Gabrielle. Kilka lat po tym, jak przejadł im się seks w wielkim mieście, podjęły decyzję o kompleksowej operacji plastycznej swojego życia. Wprowadziły się do dzielnicy Fairview, by odtąd wieść żywot idealnych pań swych domów, doskonałych kucharek, kochających żon i matek, kryształowych obywatelek. Czy aby na pewno?
Mieszkanie na przedmieściach nie jest takie, jak by się mogło wydawać. Każdego dnia rodzą się tam nowe kłamstwa, grzechy i brudy, regularnie zamiatane pod dywan. I właśnie tu, w sercu USA, żyją cztery sąsiadki, wykończone polerowaniem rutyny własnego życia. Gotowe na wszystko w imię miłości, lojalności, rodziny. Ale czy aby na pewno tylko tam?
Melissa Panarello "Zapach Twojego oddechu"
Nastoletnia Melissa ucieka z Katanii, którą po równo kocha i nienawidzi, do Wiecznego Miasta, które ma być świadkiem jej odrodzenia.
Tu spotyka długo wyczekiwanego "księcia z bajki". Ale ich miłość rozkwita tylko na krótką chwilę. Co ją zabiło? Zdrada Thomasa czy nieuzasadniona zazdrość dziewczyny oraz jej wybujała wyobraźnia, zaludniona przez wszelkiego rodzaju zjawy - najczęściej matki, która pojawia się w ciągłych retrospekcjach. Wyjątkowo głębokie przeżycia seksualne w połączeniu z desperacką potrzebą akceptacji muszą doprowadzić do tragicznego finału.
Maciej Przepiera "Epidemia zamkniętych serc"
Jeśli coś płynie z głębi serca, jest dobre. Zawsze. Opowiedziana w tej książce historia jest zajmująca, nawet nieco niesamowita. Aleks, jej bohater, prowadzi wygodne, beztroskie życie. Jego dewizą jest żyć przyjemnie puby, panienki, te rzeczy. Ale przychodzi dzień, gdy i on uświadamia sobie, że to nic nie znaczy. A skoro tak, to co jest naprawdę ważne? Aleks, uwikłany w nieoczekiwane, czasem niebezpieczne zdarzenia, czuje, że jest coraz bliżej odpowiedzi. Jego przeżycia skłaniają do zatrzymania się na chwilę, zastanowienia, czy i my nie powinniśmy poszukać tego, co najważniejsze.
 Joyce Carol Oates "Modliszki"
Zbiór dziewięciu opowiadań, w których autorka opisuje przeżycia i cierpienia kobiet. Opowieści te przypominają thrillery w miniaturze są też mocno osadzone w rzeczywistości amerykańskiej. Ich wspólną cechą jest zaś to, że wszystkie kobiety od małych dziewczynek przez przykładne żony, aż po starzejące się gospodynie domowe zostały tak ukształtowane przez naturę, że stanowią większe zagrożenie niż rodzaj męski. Problemy, z którymi się borykają, są uniwersalne: nieszczęśliwe małżeństwo, nieodwzajemniona miłość, urazy z dzieciństwa, a przede wszystkim samotność. Mimo na wskroś realistycznego tła, nie zawsze jednak jesteśmy pewni, czy swoich niesamowitych przeżyć bohaterki doświadczały naprawdę, czy były one tylko wytworem ich wyobraźni.
Jolanta Kwiatkowska "Kod emocji"
Można by powiedzieć, że Kod emocji to historia czterech zwyczajnych dwudziestoparolatek, którym los kazał się spotkać w jakimś nieistotnym momencie. Można by tak powiedzieć, gdyby nie było to oczywistą nieprawdą. Bowiem nie ma zwyczajnych ludzi – i dlatego też każda z bohaterek tej książki jest na swój sposób nieprzeciętna.
A zbieg okoliczności czasami ofiarowuje nam szansę na coś dobrego i tylko od nas zależy, czy ją wykorzystamy. Spotkały się. Polubiły. Zaprzyjaźniły. Wcześniejsze doświadczenia sprawiły, że każda z nich już wiedziała, iż los potrafi plątać nadzieje i marzenia. Były przekonane, że nigdy nikt ani nic ich nie poróżni. Zabrakło im tylko wyobraźni. Za to przeznaczenie miało go zbyt wiele. Bowiem ono tak w literaturze, jak i w życiu jest mistrzem plątania nici osnowy i wątku w tkaninach życia.

Gdyby zainteresowała Was któraś książka to dajcie znać, może same macie jakąś fajną do wymiany? Zachęcam Was do stworzenia takiego posta i dodanie go pod postem u Gosi - dzięki temu więcej osób się o tym dowie :)

Pozdrawiam, Margaritess. :)

6 komentarzy:

 1. chętnie wymienię się za Francuskie Zauroczenie:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zaciekawiły mnie dwie książki: "Wiewiórki..." "Tajemnica pani Ming". Mój link do książek jest pod postem u Gosi. Może coś Ci sie spodoba:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odpowiedziałam pod moim postem:) ale i tu napiszę, że zdecydowałabym się na "Tajemnica pani Ming" Jeśli się zgadzasz napisz mi adres na e-mail to postaram się jutro wysłać:)

   Usuń
 3. Kiedyś oglądałam "Gotowe na wszystko". Bohaterki były bardzo wyraziste.

  OdpowiedzUsuń
 4. Kiedyś oglądałam "Gotowe na wszystko". Bohaterki były bardzo wyraziste.

  OdpowiedzUsuń