wtorek, 1 września 2015

Zamek w Ojcowie

Ostatni weekend spędziłam bardzo miło i aktywnie. Jedną z atrakcji było odwiedzenie Ojcowskiego Parku Narodowego a konkretnie zamku w Ojcowie. Bardzo lubię zwiedzać zamki, zarówno te, które są odrestaurowane i można je całe zwiedzić jak na przykład zamek w Bobolicach, o którym pisałam TU, ale także ruiny jak Olsztyn, Zamek w Siewierzu i Smoleniu, o którym pisałam  TU. Zamek w Ojcowie to tak naprawdę ruiny zamku, pozostały jedynie dwie wieże, reszta to dziedziniec.Zamek w Ojcowie – ruiny zamku leżącego na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, wybudowanego w systemie tzw. Orlich Gniazd, we wsi Ojców w województwie małopolskim, w powiecie krakowskim, na terenie Ojcowskiego Parku Narodowego.
Był zamkiem warownym wzniesionym przez Kazimierza Wielkiego w II połowie XIV w.

Wejście do Zamku
Pokażę Wam kilka zdjęć Zamku a właściwie tego co z niego zostało. Warto go odwiedzić, całkiem przyjemnie spaceruje się po dziedzińcu, z którego roztacza się widok na Olsztyn oraz na Jurę Krakowsko-Częstochowską.

Będąc w Ojcowie warto też zobaczyć Kapliczkę na Wodzie. Znajduje się ona przy głównej drodze, więc nie będziecie mieć problemów z jej znalezieniem :)


Wycieczka się udała :) Byłam również w Krakowie, być może zrobię oddzielny post ze zdjęciami z Krakowa:) Dajcie znać czy byliście w Ojcowie albo czy macie ochotę tu przyjechać :)

Odwiedziłyście kiedyś któryś z zamków na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej? :) Ja już byłam na większości :)

Buziaki, Margaritess. :)

9 komentarzy:

 1. nigdy nie bylam ale widac warto sie udac ;)

  http://kataszyyna.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam zwiedzać takie miejsca :))

  Zapraszam do mojej akcji - rok dla WŁOSÓW

  OdpowiedzUsuń
 3. Odwiedziłam Ojców i to nawet niedawno, nawet dzisiaj wstawiłam stamtąd kilka zdjęć na bloga! :) Mnie również wycieczka się udała. Zwiedziliśmy też okoliczne jaskinie :) Ładne zdjęcia :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Byłam tam na wycieczce w podstawówce... czyli bardzo dawno temu ;) Chyba czas wrócić i jeszcze raz zwiedzić te piękne tereny :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ładne miejsce, wydaje mi się ,że tam byłam :) Pozdrawiam i zapraszam do siebie♥ buziaki!

  OdpowiedzUsuń
 6. ojoj jaka piękna okolica... aż chce się tam być

  OdpowiedzUsuń
 7. W Ojcowie bylam bardzooo dawno temu ..

  OdpowiedzUsuń