piątek, 23 października 2015

Książki na Halloween

Zbliża się Halloween. Ja nie obchodzę jakoś szczególnie tego święta, ale nie mam też nic przeciwko niemu. W Polsce nie jest ono aż tak popularne jak w Ameryce, ale wiem, że odbywają się imprezy w klubach czy domówki typowo halloweenowe. Ja lubię sobie w tym czasie poczytać książkę lub obejrzeć film o tematyce bardziej magicznej, fantastycznej - po prostu lubię takie klimaty. Chciałam Wam dzisiaj polecić cykl trzech książek ( a właściwie czterech, ale ja jestem posiadaczką tylko trzech ), których akcja i tematyka świetnie nadaje się na Halloween."Bale maturalne z piekła", "Pocałunki z piekła", "Wakacje z piekła" oraz "Randki z piekła" ( tej pozycji nie czytałam i nie mam, ale wchodzi w skład tej serii ) to zbiór kilku opowiadań różnych autorek. Opowiadania dotyczą tematyki tajemniczej, mrocznej, magicznej, w której pojawiają się demony, wiedźmy, wampiry, anioły, duchy. Jeżeli lubicie takie tematy, te książki będą dla Was idealne!

"Bale maturalne z piekła" 
Do tańca proszą wampir, który zawrócił w głowie śmiertelnej dziewczynie, demon zarażony miłością, anioł, który porzucił niebo dla śmiertelniczki, duch, który nie może zapomnieć o ukochanej, wysłannik ciemności, który zwodzi nastolatkę potrafiącą czytać w ludzkich sercach… Ich wybranki przeżywają tragiczną miłość w opowieściach, których finał rozegra się na balach maturalnych, gdzie królową jest noc, a królem strach.

 "Wakacje z piekła"
Luksusowy statek, willa na Jamajce, francuskie miasteczko, malownicza wioska w Karpatach mogą okazać się przerażająca pułapka dla dziewczyn, które marzyły o ekscytującej wakacyjnej przygodzie. Bo podczas tych wakacji zgubiony bagaż to tylko drobna niedogodność w porównaniu z tym, co knuje zazdrosna czarownica. Poparzenie słoneczne jest bolesne, ale nie trwa tak długo jak rzucona klątwa czy ukąszenie wampira, a nudne towarzystwo nie jest tak straszne jak opowiadanie, które zmienia słuchacza w... Lecz miłość kwitnie nawet w najbardziej upiornych okolicznościach...
 "Pocałunki z piekła"
Dziewczyna, której pocałunek może przywrócić życie. Wampirzyca, która musi zaufać tajemniczemu chłopakowi. Zakochani z dwóch różnych światów, których muszą wyrzec się dla uczucia. Nieśmiertelni kochankowie, którzy dla miłości zaryzykują swą nieśmiertelność. Wampir zauroczony śmiertelniczką niebezpieczną dla niego jak blask słońca... Ten, kto zasmakował zakazanego pocałunku, zapłaci za chwilę zapomnienia własną duszą.
Każda książka to zbiór kilku odrębnych opowiadań. Czyta się je bardzo szybko, lekko i przyjemnie. Oczywiście, nie są to lektury, które coś wniosą w Wasze życie, ale dla odprężenia można je przeczytać, zwłaszcza jeśli lubicie bardziej mroczną tematykę. Opowiadania są ciekawe, wciągające o charakterze fantastycznym. Idealne na zbliżające się Halloween :)

Znacie te książki? Czytałyście je? A może polecacie jakieś książki właśnie o tematyce magicznej, fantastycznej, trochę mrocznej?

Buziaki, Margaritess. :)

7 komentarzy:

 1. I love your blog!!! This post is amazing!!! great pictures!!!
  Would you like to follow each other??Follow me and I follow you!!
  let me know on my blog...
  kiss
  http://loryschannelmakeupandbeauty.blogspot.it/

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie znam zupełnie tej serii. Osobiście nie obchodzę halloween. Siedzimy zazwyczaj w domu, czasem obejrzymy jakiś dobry horror, ale to u nas codzienność ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. nie znam tej serii,ale może by mi się spodobała

  OdpowiedzUsuń
 4. nie znam tych książek, pozdrawiam cieplutko:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nice blog.

  http://kissthestarsblog.blogspot.ro/

  OdpowiedzUsuń
 6. Muszę przyznać, że tej serii nie znam :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Czytałem kiedys je wszystkie.:)

  Zapraszam też do siebie

  OdpowiedzUsuń